دستگیره هوشمند درب چیست

آنچه در این مقاله میخوانید

  در عصر فناوری و ارتباطات که همه چیز رو به هوشمند شدن پیش می‌رود؛ بنابراین جای تعجبی نیست که دستگیره‌های درب نیز هوشمند یا دیجیتالی باشند و برای باز و بسته شدن به کلید احتیاجی نداشته باشند. درست مانند تلفن‌های همراه هوشمند که فاقد دکمه هستند، دستگیره‌های هوشمند درب نیز فاقد مغزی و قفل کلیدی بوده و تماما به صورت دیجیتال کار می‌کنند. اما دستگیره هوشمند چیست و بهترین دستگیره هوشمند درب چه ویژگی‌هایی دارد؟ این مدل دستگیره همانطور که از نام آن پیداست به صورت هوشمند و بدون نیاز به قفل و کلید باز و بسته می‌شود و امنیت کاملی را برای منزل و محل کار شما فراهم می‌آورد. با نصب بهترین دستگیره هوشمند بر روی انواع درب‌های چوبی و یا فلزی دیگر دغدغه‌ای بابت شکستن قفل درب توسط سارقان نخواهید داشت؛ زیرا انواع دستگیره هوشمند درب به صورت الکترونیکی باز و بسته می‌شوند و امکان شکستن قفل آنها وجود ندارد. در ادامه این مطلب ویژگی‌ها و مزایای نصب بهترین دستگیره هوشمند را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با برندهای تولیدکننده بهترین دستگیره دیجیتال نیز آشنا خواهیم کرد. با خانه آرا همراه باشید.

  دستگیره هوشمند درب چیست

  دستگیره هوشمند یا دستگیره دیجیتال به عنوان یکی از ایمن‌ترین و جدیدترین مدل‌های دستگیره درب شناخته می‌شود که بر روی درب ورودی منازل، محیط‌های اداری و یا تجاری نصب می‌شود. جدیدترین دستگیره هوشمند با اتصال به وای فای (WiFi) و یا بلوتوث کار می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا بتوانید از راه دور و از طریق اتصال تلفن همراه خود به اینترنت و سیستم وای فای، قفل درب را بدون نیاز به کلید را باز و بسته کنید. البته دستگیره هوشمند علاوه بر این سیستم پیشرفته و مدرن دارای مدل‌های دیگری همچون کارتی و یا اثر انگشتی نیز هست که این مدل‌ها نیز بدون نیاز به کلید باز می‌شوند و امنیت کاملی را برای منزل و یا محیط کار شما فراهم آورند.

  با نصب بهترین دستگیره هوشمند دیگر احتیاجی به حمل کلید ندارید و مانند تلفن همراه خود می‌توانید قفل آن را با استفاده از حسگر اثر انگشت باز کنید. البته برخی مدل‌های دستگیره‌های دیجیتالی دارای قفل مکانیکی نیز هستند؛ یعنی می‌توانید قفل آن را به دو روش هوشمند و مکانیکی (استفاده از کلید) باز کنید. انواع دستگیره هوشمند همچنین تحت عنوان دستگیره ضد سرقت نیز شناخته می‌شوند؛ زیرا به دلیل عدم دارا بودن قفل مکانیکی، امکان شکستن آنها توسط سارقان وجود ندارد. به همین دلیل استفاده از بهترین دستگیره هوشمند در محیط‌هایی که به سطح بالایی از امنیت احتیاج دارند، گزینه هوشمندانه‌ای است که خیال شما را کاملا آسوده خواهد کرد. برای خرید دستگیره بهریزان بر روی لینک کلیک نمائید.

  دستگیره هوشمند درب چیست؛ معرفی بهترین دستگیره هوشمند

  انواع دستگیره هوشمند درب

  دستگیره‌های هوشمند یا دیجیتال دارای مدل‌های مختلفی هستند که هریک از آنها سازوکار و ویژگی‌های خاص خود را داشته و بر اساس نیاز خود می‌توانید یکی از مدل‌های آن را انتخاب نمایید. انواع دستگیره هوشمند درب شامل:

  دستگیره هوشمند رمزی

  دستگیره هوشمند رمزی رایج‌ترین نوع دستگیره هوشمند است که قفل آن با وارد کردن رمز (معمولا بین 4 الی 12 رقم) باز می‌شود. برای باز کردن قفل درب‌های مجهز به دستگیره هوشمند رمزی دو گزینه پیش رو دارید: 1) استفاده از یک رمز واحد برای باز کردن قفل 2) استفاده از رمز مخصوص به ازای هر فرد.

  انواع دستگیره هوشمند درب

  دستگیره هوشمند اثر انگشتی

  دستگیره هوشمند اثر انگشتی یکی دیگر از انواع دستگیره دیجیتالی است که دارای قابلیت حسگر چندین اثر انگشت بوده و به عنوان ایمن‌ترین و بهترین دستگیره‌ هوشمند ضد سرقت شناخته می‌شود. شما می‌توانید با قرار دادن انگشت خود بر روی قسمت خاصی از این دستگیره، قفل آن را به راحتی و بدون نیاز به کلید باز کنید. معمولا اکثر دستگیره‌های هوشمند دارای قابلیت باز کردن قفل از طریق رمز عبور نیز هستند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی در شناسایی و تشخیص اثر انگشت بتوانید از طریق وارد کردن رمز، قفل درب را باز کنید.

  دستگیره هوشمند اثر انگشتی

  دستگیره هوشمند کارتی

  دستگیره هوشمند کارتی نیز از دیگر انواع دستگیره هوشمند درب است و همانطور که از نام آن پیداست با استفاده از کارت مخصوص باز می‌شود. مهم‌ترین ویژگی دستگیره کارتی درب این است که به ازای هر فرد می‌توانید از یک کارت استفاده کنید تا در صورت مفقود شدن کارت به راحتی قادر به حذف آن از حافظه دستگیره باشید.

  دستگیره هوشمند کارتی

  دستگیره هوشمند بلوتوثی

  دستگیره هوشمند بلوتوثی نیز به عنوان جدیدترین نسل دستگیره دیجیتالی و البته بهترین دستگیره هوشمند شناخته می‌شود که از طریق بلوتوث و همچنین وای فای وای می‌تواند قفل درب را باز و بسته کند. یعنی شما می‌توانید با اتصال تلفن همراه خود به اینترنت و یا وای فای و بلوتوث دستگیره و از راه دور، قفل درب خود را باز کنید. این مدل قفل دارای ویژگی‌های منحصر به فردی همچون قفل اتوماتیک، قفل دوبل، ریموت کنترل، سنسور IR، قفل کودک، شب بند، رمز موقتی مهمان و قابلیت ضد سرقت و هک است. بنابراین با نصب دستگیره دیجیتال بلوتوثی که در حال حاضر به عنوان بهترین دستگیرین هوشمند امنیتی در نظر گرفته می‌شود دیگر نگرانی و دغدغه‌ای بابت مسائلی همچون شکستن قفل درب توسط سارقان نخواهید داشت و می‌توانید امنیت 100 درصدی را برای محیط کار و یا منزل خود فراهم ‌آورید.

  دستگیره هوشمند بلوتوثی

  مزایای استفاده از بهترین دستگیره هوشمند درب

  استفاده از بهترین دستگیره هوشمند درب به دلیل دارا بودن قابلیت‌های متعدد و ساختاری متفاوت نسبت به سایر دستگیره‌های موجود در بازار، مزایای بسیاری را برای شما به همراه دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  تامین امنیت بالا

  مهم‌ترین قابلیت و البته مزیت نصب بهترین دستگیره هوشمند درب، تامین امنیت بسیار بالا برای منزل و یا محیط کار شما است که به دلیل ساختار پیچیده و عدم استفاده از کلید، امکان باز کردن آن توسط سارقان وجود ندارد. قابلیت باز شدن قفل از طریق اثر انگشت، کارت مخصوص و یا پین کد سبب می‌شود تا تنها برخی افراد خاص قادر به باز کردن قفل درب باشند و همین موضوع نیز نرخ سرقت از محیط‌های اداری و مسکونی را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.

  عدم نیاز به کلید

  یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از انواع دستگیره هوشمند درب عدم نیاز به استفاده از کلید برای باز کردن و یا قفل کردن درب‌ها است. بدین ترتیب دیگر دغدغه‌ای بابت گم کردن و یا جا گذاشتن کلیدهای خود را ندارید و به راحتی می‌توانید قفل درب منزل و یا محیط کار خود را باز کنید. البته برخی مدل‌های دستگیره هوشمند دارای قابلیت باز شدت قفل با کلید نیز هستند.

  سهولت استفاده

  سهولت استفاده نیز مزیت قابل توجه و مهم دیگر نصب دستگیره هوشمند بر روی انواع درب می‌باشد که به سادگی وارد کردن پین کد، کشیدن یک کارت و قرار دادن انگشت جهت تشخیص است.

  امکان تنظیم و شخصی سازی قفل

  از دیگر مزایای نصب دستگیره هوشمند می‌توانیم به امکان تنظیم و شخصی سازی قفل درب اشاره کنیم که به شما امکان می‌دهد تا تنظیمات آن را بر اساس نیاز و شرایط محیطی تعیین نمایید. اعمال تنظیماتی همچون پین کد موقتی، قفل کودک، قفل اتوماتیک، باز و بسته کردن قفل از راه دور و غیره موجب می‌شوند تا کنترل کاملی بر قفل درب خود داشته باشید و میزان امنیت محیط اداری و منزل خود را افزایش دهید.

  ظاهر زیبا و خاص

  شکل ظاهری خاص و زیبای انواع دستگیره هوشمند نیز مزیت مهم دیگر آنها در مقایسه با دستگیره‌های معمولی است که جلوه خاصی به درب‌ها می‌بخشند و از همه مهم‌تر آنکه دارای تنوع بالایی نیز هستند. دستگیره‌های هوشمند در مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند؛ از این رو به راحتی می‌توانید دستگیره دلخواه خود را با توجه به محیط پیرامون و دکوراسیون منزل و یا محیط کار خود انتخاب کنید.

  بنابراین با نصب بهترین دستگیره هوشمند بر روی انواع درب چوبی و یا آهنی می‌توانید از این مزایا بهره مند شوید و دیگر نگران باز شدن قفل درب توسط افراد غریبه نباشید.

  بهترین برند دستگیره هوشمند

  سوالی که اکنون ممکن است برایتان پیش آمده باشد این است که بهترین برند دستگیره هوشمند کدام است؟ خوشبختانه برندهای داخلی و خارجی بسیاری وجود دارند که انواع مختلف دستگیره‌های هوشمند را با بالاترین کیفیت تولید می‌کنند. برندهایی همچون ایلاک (Alock) ایران، روک چین، سامسونگ کره، یوکا کره، اپیک (Epic) چین و یال (Yale) ایتالیا به عنوان بهترین برندهای تولیدکننده انواع دستگیره هوشمند درب شناخته می‌شوند که محصولات خود را با بالاترین کیفیت به بازار جهانی عرضه می‌کنند.

   

  جمع بندی

  دستگیره‌های هوشمند درب به عنوان یکی از ایمن‌ترین دستگیره‌های درب شناخته می‌شوند که دارای ساختار پیچیده‌ای نسبت به دستگیره‌های مکانیکی هستند. با نصب بهترین دستگیره هوشمند بر روی درب منزل و یا محیط کار خود می‌توانید آن را بدون نیاز به کلید و با استفاده از روش‌های مختلفی همچون بلوتوث، وای فای، اثر انگشت، کارت مخصوص و یا وارد کردن پین کد باز کنید. بدین ترتیب می‌توانید امنیت مکان موردنظر خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید و حتی از راه دور و از طریق تلفن همراه خود نیز اقدام به باز و بسته کردن قفل درب کنید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون P430WR صندلی نظری مون P430WR
  2,420,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون N433WR صندلی نظری مون N433WR
  1,980,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون P430 صندلی نظری مون P430
  1,870,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون N433 صندلی نظری مون N433
  1,430,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری دیاموند N101 صندلی نظری دیاموند N101
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری برتویا 2 N103 صندلی نظری برتویا 2 N103
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری برتویا N102 صندلی نظری برتویا N102
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری پلتنر P107 صندلی نظری پلتنر P107

  مقالات مرتبط