راهنمای استفاده از قفل دیجیتال و نحوه تغییر تغییر رمز قفل دیجیتال ‌

آنچه در این مقاله میخوانید

  قفل‌های دیجیتال در مقایسه با قفل‌های معمولی، دارای سیستم امنیتی بهتر و بالاتری هستند. این قفل‌ها ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و به شکل‌های مختلف باز و بسته خواهند شد. در واقع در این دستگیره‌ها برای راحتی کاربران انواع روش‌ها، مانند دسترسی با قفل رمزی یا پسورد، قفل کارتی و اثر انگشت، بکار گرفته می‌شوند، که استفاده از هرکدام از این روش‌ها می‌تواند برای شرایط خاصی، با توجه به فضا و نیاز شما، مناسب باشد و هریک دارای راهنمای استفاده از قفل دیجیتال و نحوه تغییر رمز قفل دیجیتال مربوط به خود است. مثلا در نوع اثر انگشتی، برای باز شدن درب، اثر انگشت شما با اثر انگشت‌های معرفی شده به دستگاه، مطابقت داده می‌شود و یا در نوع کارتی، از کارت‌های RFID، که تراشه‌‌هایی جهت ذخیره اطلاعات دارند، استفاده می‌گردد و اطلاعات کارت‌ با اطلاعات ذخیره شده، مقایسه و در صورت انطباق، درب باز می‌شود.

  معمولا وقتی قفل‌های دیجیتال را می‌خرید، از همان ابتدا دارای رمزهایی هستند، که جهت ایجاد ایمنی بیشتر، پسورد این قفل‌ها را تغییر می‌دهند. بطورکلی قفل‌های دیجیتال، یک رمز 4 تا 8 رقمی دارند، که عموما همان پنج عدد انتهای شماره سریال آن است، که روی دفترچه راهنمای آن نوشته می‌شود.

  راهنمای استفاده از قفل دیجیتال و نحوه تغییر تغییر رمز قفل دیجیتال ‌

  آموزش تغییر رمز قفل دیجیتال ‌

  پیش از آنکه به آموزش تغییر رمز قفل دیجیتال بپردازیم، باید با نوع عملکرد قفل دیجیتال بیشتر آشنا شویم. یکی از دسترسی‌های جایگزین برای کلید مکانیکی، تعیین رمز در دستگیره دیجیتال است. در یک دستگیره معمولی، شما فقط با یک "کلید" می‌توانید درب را قفل کرده یا آن را باز کنید، که ممکن است، گم شود یا آن را فراموش کنید و همچنین حمل یک دسته کلید بطور دایم می‌تواند خسته کننده باشد. از لحاظ امنیتی نیز، اکثر این کلیدها براحتی قابل کپی شدن هستند. در اینجاست، که مزیت‌های دستگیره دیجیتال و قفل دیجیتال، در آسان‌تر ساختن این امور و همچنین تامین امنیت بالاتر برای شما، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

  تغییر رمز قفل دیجیتال چه برای درب‌های چوبی و چه درب‌های ضد سرقت و حیاط، باید با نوع این قفل مطابقت داشته باشد. برای تغییر این رمز دو روش وجود دارد. روش اول، تغيير رمز قفل دیجیتال درب ضدسرقت و چوبی بصورت یکجا و نوع دوم تغيير رمز قفل دیجیتال درب چوبی و ضد سرقت به صورت جداگانه است. اما یک قانون کلی برای تغییر رمز اکثر قفل‌های دیجیتال وجود دارد. ما در این بخش به منظور آموزش تغییر رمز قفل دیجیتال، ابتدا مراحل کلی این تغییر رمز را، به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد و سپس به بررسی برندهای معروف می‌پردازیم.

  مراحل کلی تغییر رمز قفل دیجیتال ‌

  مرحله اول جهت تغییر رمز قفل دیجیتال این است، که دکمه power را بزنید، تا دستگاه در حالت روشن قرار گیرد. شما باید دکمه power دستگاه مورد نظر را به مدت حدودی 5 ثانیه، و در واقع تا زمانی که صدای آلارم آن شنیده شود، نگه دارید. سپس وارد منوی change our pass شده و در این مرحله باید نام کاربری صحیح خود را وارد نمایید، نام کاربری از اعدادی دو رقمی بین 01 تا 99 تشکیل شده است.

  پس از آن، سریال قفل دستگیره دیجیتال را وارد کرده و دقت کنید که جهت تغییر رمز قفل دیجیتال، باید رمز قبلی یا به اصطلاح current pass خود را وارد نمایید. اگر برای اولین بار اقدام به تغییر رمز نموده‌اید، باید پنج رقم آخر شماره سریال قفل را وارد کنید. در غیر این صورت پسورد قبلی را وارد کرده و سپس دکمه power را بزنید. بعد از آن نیز، شما رمز جدیدتان را وارد می‌کنید. حالا دوباره دکمه power را فشار داده، و به یاد داشته باشید که برای تثبیت رمز جدیدتان، باید رمز خود را مجددا وارد کنید و بار دیگر دکمه power را بزنید.

  بعد از تکمیل همه این مراحل، پیام «all pass change» را مشاهده خواهید کرد. معنی این پیام، تغییر رمز دستگیره شما است. حالا چراغ قفل دیجیتال، سبز خواهد شد. اما اگر مراحل را به درستی طی نکنید، چراغ دستگاه، قرمز شده و باید دوباره از مراحل قبلی شروع کنید.


  بیشتر بخوانید : قفل دیجیتال چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟


  تغییر رمز قفل دیجیتال برند سامسونگ ‌

  برند سامسونگ برند پرطرفداری در زمینه قفل دیجیتال است، بنابراین لازم می‌دانیم که این بخش را به آموزش تغییر رمز قفل دیجیتال سامسونگ، اختصاص دهیم. برای این کار، در مرحله اول دکمه REG (مخفف REGISTER) را بزنید و همه دسترسی‌ها، شامل کارتی، رمزی و اثر انگشتی را معرفی نمایید. دقت داشته باشید که باید کارت‌ها را با ستاره از یکدیگر جدا کنید و سپس دکمه REG را بفشارید. برای تغییر یک رمز در قفل دستگیره دیجیتال سامسونگ، باید همه دسترسی‌ها را مجددا تعریف کنید. بهتر است بعد از اتمام کار نصاب، دکمه RESET را زده تا دسترسی‌ها را دوباره تعریف نمایید، با این روش اگر دسترسی تعریف کرده باشد، غیرفعال می‌گردد. در این حالت شما تغییر رمز قفل دیجیتال درب به صورت یکجا را اعمال نموده‌اید.

  برای برند سامسونگ روش دیگری نیز جهت تغییر رمز وجود دارد، که در مرحله اول باید 5 ثانیه دکمه power را فشار دهید، تا وارد منوی تغییر رمز شده، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نموده و مجددا دکمه power را فشار دهید، رمز جدید را وارد کنید و دوباره دکمه power را زده، رمز را تکرار کنید و بازهم دکمه power را بزنید.

  تغییر رمز قفل دیجیتال برند سامسونگ ‌

  تغییر رمز قفل دیجیتال برند یال ‌

  همه قفل‌های دیجیتال برند یال، یک مسترکد مخصوص به خود یا uniq دارند، که این کد در همان شروع تعیین دسترسی‌ها باید معین شود و فقط درصورتی می‌توان آن را تغییر داد، کد قبلی را به یاد داشته باشید. شما توسط این مسترکد وارد حالت امنیتی تنظیمات می‌شوید، در غیراینصورت، تنظیمات به صورت عادی انجام شده و تفاوت‌هایی جهت معرفی دسترسی‌ها خواهد داشت. وقتی دسترسی‌ها در دستگیره دیجیتال یال، با مسترکد تعریف شوند، یک کد خاص برای هرکدام وجود خواهد داشت، که برای حذف آن‌ها، فقط لازم است کد کاربر مورد نظر خود را پاک کنید. اما در حالت عادی باید همه دسترسی‌ها از ابتدا تعریف شوند.

  برای تغییر مسترکد یا همان رمز ادمین قفل دیجیتال یال، ابتدا مسترکد فعلی را وارد کرده و بعد از آن دکمه I یا R، عدد یک و سپس هشتگ را بزنید. عبارتی که برای مستر کد جدید انتخاب می‌کنید، باید شامل 4 تا 10 کاراکتر عددی باشد. در انتها نیز هشتگ را وارد نمایید، مسترکد جدیدتان را وارد کرده، هشتگ را بزنید و دکمه I یا R را فشار دهید. برای تعریف دسترسی‌ها در قفل یال نیز ابتدا دکمه I یا R را بزنید، بعد هر یک از دسترسی‌ها را، جداگانه و توسط ستاره تعریف نموده و دوباره دکمه I یا R را فشار دهید.


  بیشتر بخوانید : انواع دستگیره دیجیتال


  کاربردهای قفل دستگیره دیجیتال ‌

  در این قسمت نگاه کوتاهی به کاربردهای مفید قفل دیجیتال خواهیم داشت:

  قفل اتوماتیک: قفل اتوماتیک بعد از بستن درب و پس از چند ثانیه، به صورت خودکار درب را قفل می‌کند. در بعضی از این قفل‌ها امکان تنظیم زمان نیز وجود دارد.

  قفل کودک: برای افرادی که از یک کودک و یا سالمندان بیمار (بخصوص بیماران آلزایمری) نگه‌داری می‌کنند، قفل کودک می‌تواند بسیار کاربردی باشد. این قابلیت، سبب می‌شود که کودک یا سالمند، بطور ناگهانی از خانه خارج نشود، تا خطری متوجه او نگردد.

  باز کردن درب از راه دور: برای باز کردن درب از راه دور، دو مورد باید رعایت شود. که اولی متصل بودن قفل به اینترنت و دومی وجود اپلیکیشن مربوطه، بر روی گوشی هوشمند شما خواهد بود. شما می‌توانید با سیستم ارسال پیامک به قفل نیز، از این آپشن استفاده نمایید.

  ثبت گزارش در قفل دیجیتال: در دستگیره دیجیتال، امکان دریافت آمار رفت و آمدها و اعمال محدودیت زمانی برای دسترسی‌ کاربران عادی وجود دارد.

  اتصال به ریموت و آیفون تصویری: قفل دیجیتال به ریموت و آیفون تصویری متصل شده و امکان باز کردن درب از راه دور را به شما خواهد داد. این امکان تا شعاع 20 متری از محل قرارگیری قفل دیجیتال فعال است.

  کاربردهای قفل دستگیره دیجیتال ‌

  سخن نهایی

  همانطور که گفته شد، برای آموزش تغییر رمز قفل دیجیتال، با روش‌های تغيير رمز قفل دیجیتال درب ضدسرقت و چوبی بصورت یکجا و تغيير رمز قفل دیجیتال درب ضدسرقت و چوبی به صورت جداگانه مواجه می‌شویم، که شباهت زیادی به هم دارند و در واقع از یک دستورالعمل کلی برای تغییر رمز در قفل دیجیتال استفاده می‌شود. قفل دیجیتال با قابلیت‌های جدید و به روز خود، امنیت بالایی برای کاربرانش فراهم ساخته است.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون P430WR صندلی نظری مون P430WR
  2,420,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون N433WR صندلی نظری مون N433WR
  1,980,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون P430 صندلی نظری مون P430
  1,870,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون N433 صندلی نظری مون N433
  1,430,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری دیاموند N101 صندلی نظری دیاموند N101
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری برتویا 2 N103 صندلی نظری برتویا 2 N103
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری برتویا N102 صندلی نظری برتویا N102
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری پلتنر P107 صندلی نظری پلتنر P107

  مقالات مرتبط