انواع قفل درب ضد سرقت

آنچه در این مقاله میخوانید

  امروزه استفاده از انواع قفل درب ضد سرقت به منظور تامین امنیت محیط‌های مسکونی و ادارای به یک ضرورت تبدیل شده است. تا چندین سال گذشته و عدم وجود قفل درب ضد سرقت و نصب آن بر روی درب‌های ضد سرقت، نرخ دزدی از منازل بسیار بالا بود زیرا قفل‌ها دارای ساختار ساده و ابتدایی بودند و باز کردن آنها برای سارقان کار چندان دشواری نبود. اما در حال حاضر با طراحی و تولید انواع قفل درب ضد سرقت دیگر احتمال شکستن آنها توسط افراد بیگانه تقریبا نزدیک به صفر است زیرا این نوع قفل‌ها دارای ساختار پیچیده‌ای هستند و مغزی آنها مانند قفل‌های ساده به راحتی شکسته نخواهد شد.

  از این رو در چندین سال اخیر قفل‌های ضد سرقت طرفداران بسیاری کرده‌اند و امروزه طیف گسترده‌ای از افراد به منظور افزایش امنیت منزل و یا محیط کاری خود از انواع قفل درب ضد سرقت استفاده می‌کنند. اما چگونه قفل درب ضد سرقت ایمن انتخاب کنیم تا دیگر دغدغه‌ای بابت امنیت و سرقت از منزل خود نداشته باشیم؟ در ادامه این مطلب انواع قفل درب ضد سرقت را به شما معرفی کرده و ویژگی‌های آنها را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم. خرید انواع قفل از سایت خانه آرا ممکن است.

  قفل ضد سرقت چیست

  پیش از معرفی انواع قفل درب ضد سرقت ابتدا بهتر است ماهیت قفل ضد سرقت را بررسی کنیم و با ساختار آن آشنا شویم. برخلاف قفل‌های ساده و معمولی که دارای یک زبانه هستند، قفل ضد سرقت دارای چند زبانه برای قفل کردن درب است که در چندین جهت داخل چارچوب درب قرار می‌گیرند. بدین ترتیب امکان شکستن مغزی قفل درب سرقت برای سارقان تقریبا غیرممکن خواهد بود؛ زیرا برای ساخت از آن جدیدترین تکنولوژی و مواد اولیه مقاوم استفاده شده است.

  زبانه‌های قفل درب ضد سرقت تنها با کلید مخصوص آن باز و بسته می‌شوند و بدیهی است که هرچه تعداد زبانه‌ها بیشتر باشد، سطح ایمنی منزل و یا محیط کار شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. البته قفل ضد سرقت باید بر روی درب ضد سرقت نصب شود تا بتواند سطح ایمنی بالایی را برای مکان موردنظر شما تامین نماید؛ زیرا درب‌های ضد سرقت نسبت به درب‌های ساده دارای ساختار پیچیده‌تری هستند و اسکلت آنها به صورت چند لایه طراحی شده است. درب‌های ضد سرقت همچنین دارای یک ورقه فلزی نیزهستند که مهم‌ترین بخش آنها محسوب می‌شود. بنابراین قفل ضد سرقت و درب ضد سرقت مکمل یکدیگر هستند.

  انواع قفل درب ضد سرقت و میزان اهمیت آنها

  قفل درب ضد سرقت دارای انواع مختلفی است که هریک از آنها دارای ساختار و ویژگی‌های منحصر به فردی بوده و با نصب آنها بر روی درب ضد سرقت خود می‌توانید میزان امنیت منزل و محیط کار خود را تا حد چشمگیری افزایش دهید. به طور کلی انواع قفل درب ضد سرقت را می‌توانیم به دو دسته 1) قفل ضد سرقت کلیدی 2) قفل ضد سرقت هوشمند یا دیجیتال طبقه بندی کنیم. در این بخش انواع قفل درب ضد سرقت کلیدی و هوشمند را به همراه قابلیت‌های آنها مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  برای خرید دستگیره بهریزان بر روی لینک کلیک نمائید.

  انواع قفل درب ضد سرقت و میزان اهمیت آنها

  انواع قفل ضد سرقت کلیدی

  قفل ضد سرقت کلیدی در واقع اولین نسل قفل ضد سرقت است و همانطور که از نام آن پیداست با استفاده از کلید باز و بسته می‌شود. قفل‌های ضد سرقت کلیدی نسبت به قفل‌های دیجیتالی از محبوبیت بالاتری در میان مردم برخوردار هستند و قیمت پایین‌تری نیز دارند. انواع قفل ضد سرقت کلیدی شامل:

  قفل نیمه مرکزی

  قفل نیمه مرکزی یکی از انواع قفل درب ضد سرقت کلیدی است که دارای 6 زبانه برای قفل کردن درب بوده و این زبانه‌ها با قرار دادن کلید و چرخاندن آن در درب اصطلاحا چفت می‌شوند. میزان تامین امنیت قفل نیمه مرکزی برای ساختمان‌های مسکونی و یا اداری در سطح قابل قبولی قرار دارد و باز کردن آنها برای سارقان کمی زمان‌بر است اما غیرممکن نیست. بنابراین اگر به دنبال ایجاد سطح امنیتی بیشتری برای منزل خود هستید، گزینه‌های دیگری نیز برای شما وجود دارد.

  انواع قفل درب ضد سرقت کلیدی

  قفل مرکزی

  قفل مرکزی یکی دیگر از انواع قفل درب ضد سرقت است که دارای 12 زبانه جهت قفل کردن درب بوده و سطح امنیت بالایی را برای منزل و یا محیط کار شما فراهم می‌آورد. باز کردن قفل مرکزی بدون کلید تقریبا غیرممکن بوده و به همین دلیل به عنوان یکی از پرطرفدارترین انواع قفل درب ضد سرقت کلیدی شناخته می‌شود.

  قفل گاوصندوقی

  قفل گاوصندوقی نیز از دیگر انواع قفل درب ضد سرقت کلیدی است که به دلیل شباهت ساختاری با قفل گاو صندوق به آن قفل ضد سرقت گاوصندوقی گفته می‌شود. این نوع قفل از سطح امنیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا در ساختار آن هیچگونه توپی و مغزی وجود ندارد. شکستن مغزی قفل به عنوان رایج‌ترین روش سارقان برای باز کردن انواع قفل شناخته می‌شود؛ اما قفل درب ضد سرقت گاو صندوقی به دلیل نداشتن مغزی، اصلی‌ترین ترفند سارقان را پوچ کرده است. بنابراین امکان باز شدن این نوع قفل تقریبا غیرممکن و نزدیک به صفر است و به عنوان ایمن‌ترین انواع قفل درب ضد سرقت شناخته می‌شود.

  قفل درب ضد سرقت گاو صندوقی

  قفل چنگکی

  از دیگر انواع قفل درب ضد سرقت کلیدی می‌توانیم به قفل چنگکی اشاره کنیم که شکل ظاهری آن شبیه به چنگک بوده و جایگزین قفل اصلی درب می‌شود. قفل چنگکی با چرخاندن کلید در چارچوب در فرو می‌رود و به دلیل نوع ساختار خاص و نداشتن توپی، امکان شکستن آن وجود ندارد. بنابراین قفل ضد سرقت چنگکی نیز سطح امنیت بالایی را فراهم می‌آورد که با نصب آن بر روی درب منزل و یا محیط کار خود دیگر دغدغه‌ای بابت سرقت نخواهید داشت.

  قفل ضد سرقت چنگکی

  قفل پستچی

  قفل پستچی نیز به عنوان مکمل انواع قفل درب ضد سرقت در نظر گرفته می‌شود که میزان امنیت منزل شما را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد. این نوع قفل در واقع جایگزین زنجیرهایی است که در پشت درب‌های قدیمی نصب می‌شوند و امکان باز شدن درب به اندازه یک الی دو وجب را فراهم می‌کنند. سطح تامین امنیت قفل‌های زنجیری چندان بالا نیست اما بسیار کاربردی هستند. از این رو قفل پستچی که در واقع نسخه پیشرفته این نوع قفل است، بر روی درب‌های ضد سرقت نصب شده و به طور مستقیم در چاچوب در قرار می‌گیرد و توسط هیچگونه فشار و یا ضربه بیرونی نیز باز نخواهد شد. بنابراین اگر به دنبال تامین امنیت بالا برای منزل یا محیط کار خود هستید، علاوه بر نصب یکی از انواع قفل درب ضد سرقت کلیدی از قفل پستچی نیز استفاده نمایید.

  انواع قفل پستچی درب ضد سرقت

  انواع قفل درب ضد سرقت هوشمند

  قفل‌های هوشمند یا دیجیتال نیز به عنوان مدل جدید و مدرن انواع قفل درب ضد سرقت در نظر گرفته می‌شوند که برای باز و بسته کردن آنها به کلید احتیاجی ندارید. قفل‌های ضد سرقت هوشمند دارای سطح امنیت بسیار بالایی هستند و به دلیل طراحی پیشرفته امکان باز کردن آنها برای سارقان وجود ندارد؛ زیرا دارای مغزی یا زبانه نیستند و از طریق تکنولوژی‌هایی همچون حسگر اثرانگشت، تشخیص چهره و یا کارت مخصوص باز می‌شوند. قفل هوشمند ضد سرقت دارای دو مدل اصلی که شامل:

  قفل ضد سرقت اثر انگشتی

  قفل اثر انگشتی یکی از انواع قفل درب ضد سرقت هوشمند است که از طریق سنسور اثر انگشت باز شده و در لبه درب نصب می‌شود. البته این نوع قفل علاوه بر اثرانگشت همچنین از طریق وارد کردن کد نیز باز می‌شود. برای فعال سازی قفل ضد سرقت اثر انگشتی می‌توانید اثر انگشت خود را بر روی آن ثبت کرده تا بدون نیاز به استفاه از کلید و تنها با قرار دادن انگشت خود بر روی سنسور، قفل درب را باز کنید. سیستم امنیتی این درب بسیار بالا بوده و به سرعت اثرانگشت غریبه را تشخیص می‌دهد و در صورت وارد کردن اثرانگشت اشتباه برای مدت کوتاهی غیرفعال خواد شد. منبع تامین تغذیه قفل ضد سرقت اثر انگشتی، باتری است و برای استفاده از آن به نیروی برق احتیاجی ندارید.

  قفل ضد سرقت اثر انگشتی

  قفل ضد سرقت کارتی

  قفل ضد سرقت کارتی یکی دیگر از انواع قفل درب ضد سرقت هوشمند است و همانطور که از نام آن پیداست از طریق کارت مخصوص باز می‌شود. این نوع قفل معمولا برای محیط‌های کاری و هتل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای قابلیت ذخیره اطلاعات است؛ یعنی تاریخ‌ها و ساعات باز و بسته شن قفل درب در آن ذخیره می‌شود.

  با شناخت انواع قفل درب ضد سرقت و قابلیت‌های آنها می‌توانید بهترین قفل را با توجه به انتظارات و البته بودجه‌تان خریداری کرده و سطح امنیت منزل یا دفتر کاری خود را افزایش دهید.

  قفل ضد سرقت کارتی

  چگونه قفل درب ضد سرقت ایمن انتخاب کنیم

  تمامی مدل‌های قفل‌ ضد سرقت چه کلیدی و چه هوشمند، دارای قابلیت تامین سطح امنیتی بالایی هستند که با نصب آنها دیگر دغدغه‌ای بابت سرقت از منزل خود نخواهید داشت. اما انتخاب از میان مدل‌های مختلف قفل ضد سرقت به محیط بستگی دارد؛ قفل‌های کلیدی معمولا برای منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند و قفل‌های هوشمند نیز برای اداره جات مناسب هستند. برای انتخاب قفل ایمن باید علاوه بر دقت در مدل قفل به برند تولیدکننده آن نیز توجه داشته باشید؛ زیرا کیفیت متریال و نحوه ساخت انواع قفل درب ضد سرقت از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر مستقیمی بر عملکرد بهینه آنها دارند. بهترین برند قفل درب ضد سرقت برند «کال ترکیه» است که قفل‌های ضد سرقت خود را با بالاترین کیفیت و آلیاژهای مستحکم تولید می‌کند.

  جمع بندی

  ما در این مطلب انواع قفل درب ضد سرقت را به شما معرفی کرده و ویژگی‌های کلیدی آنها را نیز مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که خواندید قفل‌های ضد سرقت در دو نوع کلیدی و هوشمند تولید می‌شوند که هریک از آنها نیز دارای مدل‌های مختلفی است. انواع قفل درب ضد سرقت سطح امنیت بالایی را برای منازل مسکونی و محیط‌های کاری و ادارای فراهم می‌آورند و به دلیل ساختار پیشرفته احتمال شکسته شدن مغزی و یا باز شدن آنها توسط سارقان بسیار پایین است.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون P430WR صندلی نظری مون P430WR
  2,420,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون N433WR صندلی نظری مون N433WR
  1,980,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون P430 صندلی نظری مون P430
  1,870,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون N433 صندلی نظری مون N433
  1,430,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری دیاموند N101 صندلی نظری دیاموند N101
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری برتویا 2 N103 صندلی نظری برتویا 2 N103
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری برتویا N102 صندلی نظری برتویا N102
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری پلتنر P107 صندلی نظری پلتنر P107

  مقالات مرتبط