معرفی بهترین مغزی قفل انواع درب

آنچه در این مقاله میخوانید

  مغزی یا سیلندر قفل به عنوان مهم‌ترین قسمت هر قفل در نظر گرفته می‌شود که نقش حائز اهمیتی را در تامین امنیت محیط‌های مختلف همچون منزل و محل کار ایفا می‌کند. مغزی یکی از اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده یک قفل است که کلید در آن قرار می‌گیرد و موجب باز و بسته شدن درب می‌شود. مغزی‌ها دارای مدل‌ها و جنس‌های مختلفی هستند که با انتخاب و خرید بهترین مغزی قفل می‌توانید خطر شکستن آن توسط سارقان را به حداقل برسانید. بنابراین کیفیت سلیندر قفل از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید به سادگی قابل شکستن باشد؛ زیرا در این صورت هر فرد حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای قادر به باز کردن قفل درب شما خواهد بود. به همین جهت باید بهترین مغزی قفل درب را متناسب با نوع درب خود انتخاب کنید تا دیگر دغدغه‌ای بابت شکستن سلیندر، باز شدن قفل و سرقت از منزل خود نداشته باشید. در ادامه این مطلب همه آنچه که باید درباره بهترین سیلندر قفل درب بدانید را به شما توضیح می‌دهیم و چندین مدل از برندهای تولیدکننده بهترین مغزی قفل درب آپارتمان و درب ضد سرقت را نیز معرفی خواهیم کرد. جهت خرید سیلندر کلیک کنید.

  سیلندر یا مغزی قفل درب چیست؟

  همانطور که اشاره کردیم، سلیندر قفل درب یا مغزی قسمت مهمی از قفل است که کلید در آن قرار می‌گیرد و امکان باز و بسته کردن درب را برای شما فراهم می‌سازد. مغزی قفل دارای شیارهایی است که باید دقیقا متناسب با شیارهای کلید باشد تا به درستی در آن قرار گیرد. اغلب درب‌های ساختمان به استثنای درب‌های چوبی اتاق، برای باز و بسته شدن به مغزی احتیاج دارند؛ از این رو کیفیت مغزی درب جهت تامین امنیت کامل منزل و یا محیط کار بسیار مهم است زیرا از باز شدن راحت و آسان درب جلوگیری خواهد کرد.

  بسیاری از سارقان پس از باز کردن رویه دستگیره پلاک قفل به سیلندر یا مغزی می‌رسند و با شکستن آن به راحتی قفل درب را باز می‌کنند. اما با خرید بهترین مغزی قفل در می‌توانید از بروز این اتفاق جلوگیری کرده و شکستن مغزی قفل را برای سارقان غیرممکن سازید. بنابراین نباید از اهمیت خرید بهترین سلیندر قفل غافل شوید زیرا مغزی‌های باکیفیت و مرغوب به سادگی شکسته نمی‌شوند و برخی از مدل‌های آنها در صورت شکسته شدن نیز داخل قفل درب باقی می‌مانند و سارق دیگر به هیچ وجه قادر به باز کردن قفل درب نخواهد بود. از طرفی دیگر مغزی‌های ساده و بی کیفیت به سادگی و تنها با یک سنجاق و یا سیم باز می‌شوند. پس با انتخاب بهترین برند مغزی قفل درب از بروز این اتفاق جلوگیری کرده و امنیت منزل یا محل کار خود را تا حد زیادی افرایش دهید.

  بررسی انواع قفل ها بر اساس مغزی

  هر سیلندر قفل از پنج بخش اصلی تشکیل می‌شود که شامل 1) توپی 2) ساچمه 3) بدنه 4) زبانه و 5) فنر است. انواع مغزی برای انواع قفل درب از جمله قفل درب ورودی آپارتمان، سرویس بهداشتی، حمام و درب‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند که معمولا از جنس فولاد، برنج، چدن و یا سرب ساخته می‌شوند. سلیندرها از نظر نوع کلید دارای انواع مختلفی است که رایج‌ترین آنها شامل:

  • سیلندر معمولی
  • سیلندر کامپیوتری

  قفل‌ها نیز بر اساس نوع و مدل آنها به سه مدل اصلی طبقه بندی می‌شوند که شامل:

  قفل تک سیلندری

  قفل تک سیلندری یکی از انواع رایج قفل درب است که تنها از یک طرف کلید می‌خورد؛ یعنی درب از طریق کلید و از بیرون باز می‌شود. این نوع قفل از داخل منزل دارای یک دکمه و یک دستگیره است که برای قفل کردن درب تعبیه شده‌اند؛ یعنی دیگر برای قفل کردن درب به کلید احتیاجی نخواهید داشت.

  بررسی انواع قفل ها بر اساس مغزی

  قفل دو سیلندری

  قفل دو سیلندری برخلاف قفل تک سیلندری دارای قابلیت باز و بسته شدن درب از داخل و بیرون منزل به وسیله کلید است. این نوع قفل معمولا در اماکن عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا تنها افرادی که کلید درب را دارند، قادر به باز و بسته کردن آن باشند.

  پیچ یا چفت

  چفت قسمتی از قفل است که قفل در آن اصطلاحا چفت شده و موجب بسته شدن کامل درب می‌شود. یعنی زمانی که کلید را در مغزی در قرار داده و آن را می‌چرخانید، پین‌های موجود در مغزی جا به جا شده و در قسمت چفت قرار می‌گیرند. چفت در سوی دیگر از دربی که قفل بر روی آن نصب است، قرار داده می‌شود تا درب خانه بسته باقی بماند.

  معرفی بهترین مغزی قفل انواع درب

  حال که با ماهیت، کارکرد و انواع مغزی درب آشنا شدید، در این بخش چندین برند ایرانی و خارجی تولیدکننده بهترین مغزی قفل انواع درب را به شما معرفی خواهیم کرد.

  بهریزان ایران

  برند بهریزان ایران از جمله برندهای تولیدکننده بهترین مغزی قفل درب و یراق آلات ساختمان است که بهترین مغزی قفل درب ضد سرقت و درب‌های چوبی را با بالاترین کیفیت ارائه می‌کند. انواع سیلندرهای برند بهریزان ایران مقاومت بسیار بالایی دارند و امنیت کاملی را برای محل کار و یا منزل شما فراهم می‌آورند.

  معرفی بهترین مغزی قفل انواع درب

  منیر ایران

  منیر ایران نیز تولیدکننده بهترین سیلندر قفل ایرانی است که انواع سیلندرهای قفل از جمله کامپیوتری، آپارتمانی، دو شیار، چهارسو را با بهترین متریال اولیه و از جنس فولاد و یا چدن به بازار عرضه می‌کند.

  ایزو (ISEO)

  برند ایزو ایتالیا در دسته بهترین برند سیلندر قفل خارجی قرار دارد که انواع مغزی‌های قفل درب را در جنس‌ها و مدل‌های مختلف تولید و به بازار جهانی صادر می‌کند.

  ایزو (ISEO) بهترین برند سیلندر قفل خارجی

  ای جی بی (AGB)

  برند ای جی بی نیز برند ایتالیایی دیگر در زمینه ساخت و تولید بهترین مغزی قفل درب است که به عنوان بهترین مارک سیلندر قفل خارجی شناخته می‌شود. این برند تولیدکننده بهترین سیلندر قفل ضد سرقت است که با نصب این مغزی بر روی درب ورودی منزل یا محل کار خود دیگر نگرانی بابت شکسته شدن قفل و یا سرقت نخواهید داشت.

  ای جی بی (AGB) بهترین مغزی قفل درب

  آبوس (ABUS)

  برند آبوس برند دیگری در زمینه تولید یراق آلات از جمله سیلندر قفل درب است که برندی آلمانی بوده و انواع مختلف مدل‌های مغزی را با بالاترین کیفیت تولید می‌کند.

  آبوس (ABUS) بهترین مغزی قفل درب

  تسا (TESA)

  برند تسا اسپانیا از دیگر برندهای تولیدکننده انواع مغزی قفل درب و یراق آلات ساختمانی است که مدل‌های مختلف سیلندر قفل درب را با بالاترین کیفیت و جنس‌های مختلفی همچون برنجی، فولاد و چدنی تولید می‌کند.

  اچ تی ان (HTN)

  برند اچ تی ان چین نیز از دیگر برندهای تولیدکننده بهترین مغزی قفل و سایر یراق آلات کاربردی همچون دستگیره درب، قفل دیجیتال، دستگیره کابینت و غیره است. اچ تی ان به عنوان برند چینی برتر تولید بهترین سیلندر قفل درب ضد سرقت است که در ایران طرفداران بسیاری دارد.

  برندهای دیگری همچون زایسیکون آلمان، سیزا ایتالیا و سارو چین نیز از دیگر نام‌های تجاری موفق تولید کننده یراق آلات به خصوص بهترین مغزی قفل درب هستند که می‌توانید محصولات آنها را با خیال آسوده و بدون نگرانی بابت کیفیت و قیمت خریداری کنید.

  اچ تی ان (HTN) بهترین مغزی قفل

  جمع بندی

  ما در این مطلب سازوکار مغزی یا سیلندر قفل درب را به همراه انواع مختلف آنها مورد بررسی قرار دادیم و شما را با چندین برند تولیدکننده بهترین مغزی قفل درب نیز آشنا کردیم. همانطور که خواندید، مغزی قسمت مهمی از قفل است که کلید در آن قرار می‌گیرد و امکان باز و بسته کردن درب را برای شما فراهم می‌آورد. بنابراین باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا به راحتی توسط سارقان، باز و شکسته نشود. مغزی قفل درب از جنس فولاد، برنجی و چدنی ساخته می‌شود که دارای انواع مختلفی همچون کامپیوتری، معمولی، آپارتمانی، سرویسی، دو شیار و غیره است. بنابراین اگر می‌خواهید از باز شدن راحت و آسان قفل درب منزل و یا محل کار خود توسط سارقان جلوگیری نمایید، حتما باید از بهترین مغزی قفل استفاده کنید تا دیگر نگرانی بابت شکسته شدن قفل و مغزی آن نداشته باشید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری نایس N300 صندلی نظری نایس N300
  5,500,000 3%
  5,335,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون P430WR صندلی نظری مون P430WR
  2,200,000 3%
  2,134,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون N433WR صندلی نظری مون N433WR
  1,800,000 3%
  1,746,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون P430 صندلی نظری مون P430
  1,700,000 3%
  1,649,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون N433 صندلی نظری مون N433
  1,300,000 3%
  1,261,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری دیاموند N101 صندلی نظری دیاموند N101
  3,800,000 3%
  3,686,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری برتویا 2 N103 صندلی نظری برتویا 2 N103
  3,700,000 3%
  3,589,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری برتویا N102 صندلی نظری برتویا N102
  3,000,000 3%
  2,910,000 تومان

  مقالات مرتبط