راهنمای خرید بهترین گاوصندوق خانگی

آنچه در این مقاله میخوانید

  امروزه بسیاری از افراد به منظور نگهداری از اشیا با ارزشی همچون طلا، سکه، پول و یا اسناد و مدارک مهم خود در منزل اقدام به خرید گاوصندوق خانگی می‌کنند. با خرید بهترین گاوصندوق خانگی می‌توانید از سرقت و یا گم شدن اشیای گران قیمت و ارزشمند خود جلوگیری کرده و به صورت مستقل و البته حرفه‌ای از اموالتان محافظت کنید. گاوصندوق در گذشته تنها در محیط‌های کاری همچون بانک‌ها، شرکت‌ها و یا کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ اما امروزه استفاده از گاوصندوق دیگر به محیط‌های کاری و یا اداری محدود نمی‌شود. در حال حاضر بسیاری از مردم در منزل شخصی خود نیز گاوصندوق نصب کرده‌اند و از آن به عنوان محفظه‌ای محکم و مطمئن جهت محافظت از اموال و اشیای مهم خود استفاده می‌کنند. گاوصندوق‌های خانگی در انواع مختلفی تولید می‌شوند و هریک از آنها نیز ویژگی‌های خاصی دارند که در هنگام خرید باید به آنها توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین گاوصندوق خانگی را برای منزل خود انتخاب کنید. به همین بهانه در ادامه این مطلب شما را با مدل‌های مختلف و ویژگی‌های بهترین گاوصندوق خانگی آشنا می‌کنیم و بهترین مارک گاوصندوق خانگی را نیز معرفی خواهیم کرد. با خانه آرا همراه باشید. همینطور شما می‌توانید بهترین انواع گاوصندوق را از سایت خانه آرا تهیه کنید.

  گاوصندوق خانگی چیست؟

  گاوصندوق خانگی همانطور که از نام آن پیداست، نوعی گاوصندوق است که برای نصب در منازل مسکونی ساخته شده و دارای اندازه‌ها و مدل‌های متنوعی است. گاوصندوق‌های خانگی اصولا در ابعاد کوچک‌تری نسبت به گاوصندوق‌های اداری و معمولی ساخته می‌شوند و وزن آنها نیز بین 12 الی 18 کیلوگرم متغیر است. از آنجایی که مهم‌ترین کارکرد گاوصندوق خانگی «محافظت از اشیا و مدارک مهم» است؛ پس باید دارای قفلی محکم و بدنه‌ای مستحکم باشد تا به سادگی توسط افراد غریبه باز نشود. از این رو انواع گاوصندوق‌های خانگی از آلیاژ فلزات مقاومی همچون آهن و یا فولاد ساخته می‌شوند. بنابراین خرید بهترین گاوصندوق خانگی برای افرادی که در منزل خود پول، سکه و یا مدارک مهمی نگهداری می‌کنند، عاقلانه‌ترین اقدام ممکن است.

  گاوصندوق خانگی چیست؟

  انواع گاوصندوق خانگی

  پیش از انتخاب بهترین گاوصندوق خانگی ابتدا باید با انواع مختلف آن آشنا باشید تا بتوانید مناسب‌ترین گاوصندوق را بر اساس نیاز و البته بودجه خود خریداری کنید. انواع گاوصندوق خانگی شامل:

  گاوصندوق مخفی

  گاوصندوق مخفی یکی از انواع رایج گاوصندوق خانگی است که به صورت مخفی در داخل کمد نصب می‌شود تا در معرض دید نباشد. گاوصندوق‌های مخفی اصولا در ابعاد کوچکی ساخته می‌شوند و وزن بالایی ندارند؛ در نتیجه به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند. از این رو به منظور حفظ امنیت اشیا و مدارک موجود در آن با استفاده از اتصالات و پیچ‌های مقاوم به دیوار و یا زمین متصل می‌شوند تا به دلیل وزن پایین، امکان جابجایی و خارج کردن آن از منزل وجود نداشته باشد.

  گاوصندوق مخفی از انواع گاوصندوق خانگی

  گاوصندوق رمزدار مکانیکی

  گاوصندوق رمزدار مکانیکی یکی دیگر از انواع گاوصندوق خانگی است که در واقع همان مدل قدیمی و رایج‌ گاوصندوق بوده و علاوه بر محیط منزل در محیط‌های اداری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. قفل این نوع گاوصندوق به صورت ترکیبی طراحی شده و طی دو مرحله باز می‌شود؛ یعنی دارای کلید چرخشی و رمز است تا سطح امنیت آن افزایش پیدا کند. باز کردن گاوصندوق رمزدار مکانیکی برای سارقان کمی ساده‌تر از سایر گاوصندوق‌ها است.

  گاوصندوق الکترونیکی

  گاوصندوق الکترونیکی به عنوان بهترین مدل گاوصندوق خانگی شناخته می‌شود که دارای سیستم رمزگذاری پیشرفته است و باز کردن قفل آن توسط سارقان تقریبا غیرممکن است. این نوع گاوصندوق با بهره گیری از جدیدترین و به روزترین تکنولوژی دنیا طراحی و ساخته شده و قفل آن تنها از طریق اسکن اثر انگشت و چشم مالک باز خواهد شد. گاوصندوق الکترونیکی دارای پیشرفته‌ترین سیستم رمزگذاری است و در حال حاضر به عنوان پرطرفدارترین و بهترین گاوصندوق خانگی و البته اداری شناخته می‌شود. بنابراین اگر به دنبال تامین امنیت صد درصدی گاوصندوق خانگی خود هستید، گاوصندوق الکترونیکی بهترین گزینه پیش روی شماست که با خرید آن دیگر دغدغه‌ و نگرانی بابت امنیت اشیا ارزشمند و مدارک مهم خود در منزل نخواهید داشت.

  گاوصندوق الکترونیکی

  ویژگی بهترین گاوصندوق خانگی

  در هنگام خرید گاوصندوق، علاوه بر مدل آن باید به فاکتورها و ویژگی‌های دیگری نیز توجه داشته باشید تا بتوانید مناسب‌ترین و بهترین گاوصندوق خانگی را خریداری کنید. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک گاوصندوق خانگی کاربردی و خوب شامل:

  قابلیت پیچ شدن به زمین یا دیوار

  یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین گاوصندوق خانگی قابلیت پیچ شدن به زمین یا دیوار است که تاثیر بسزایی بر افزایش امنیت آن دارد. از آنجایی که وزن گاوصندوق‌های خانگی در مقایسه با سایر گاوصندوق‌ها پایین‌تراست و در ابعاد کوچک‌تری ساخته می‌شوند، سارقان به راحتی قادر به جابجایی آنها خواهند بود. اما در صورتی که با استفاده از اتصالات محکم به داخل زمین و یا دیوار پیچ شوند، دیگر به هیچ عنوان امکان جابجایی آنها توسط افراد دیگر وجود ندارد.

  قابلیت نسوز بودن

  نسوز بودن نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم بهترین نوع گاوصندوق خانگی و البته تمامی گاوصندوق‌ها در نظر گرفته می‌شود. لوازم حرارتی یکی ابزارهای سارقان جهت باز کردن گاوصندوق‌ها است که بدون درگیر شدن با قفل و تنها از طریق سوزاندن بدنه به داخل آن دسترسی پیدا خواهند کرد. گاوصندوق نسوز در مقابل حرارت این ابزارها و همچنین آتش سوزی منزل به سادگی ذوب نمی‌شود. بنابراین نسوز بودن بدنه گاوصندوق خانگی، قابلیت بسیار مهمی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. البته میزان تحمل حرارت در گاوصندوق‌های خانگی متفاوت است؛ به عنوان مثال برخی گاوصندوق‌ها 15 الی 20 دقیقه در برابر گرما مقاومت دارند و برخی دیگر نیز به مدت 2 ساعت در مقابل حرارت بالا، مقاوم بوده و ذوب نمی‌شوند. بنابراین در هنگام خرید گاوصندوق خانگی حتما به قابلیت نسوز بودن و میزان مقاومت آن در برابر حرارت توجه داشته باشید.

  قابلیت مخفی بودن

  از دیگر ویژگی‌های بهترین گاوصندوق خانگی می‌توانیم به قابلیت مخفی بودن آن اشاره کنیم که نقش حائز اهمیتی را در تامین امنیت گاوصندوق ایفا می‌کند. زیرا در این صورت در مکان‌هایی نصب و جاساز می‌شود که در معرض دید قرار ندارند و افراد دیگر به آن دسترسی نخواهند داشت.

  قابلیت جابجایی

  قابلیت جابجایی نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم بهترین گاوصندوق خانگی است که به شما امکان می‌دهد در صورت تمایل، محل قرارگیری آن را تغییر دهید و یا در زمان جابجایی منزل نیز به راحتی بتوانید گاوصندوق خود را به مکان جدید انتقال دهید. البته در این میان باید به وزن گاوصندوق نیز توجه داشته باشید؛ زیرا جابجایی گاوصندوق‌های سنگین بسیار دشوار است.

  ویژگی های بهترین گاوصندوق خانگی

  سایر ویژگی‌های بهترین گاوصندوق خانگی شامل:

  • دارا بودن سیستم دزدگیر هشدار دهنده
  • جنس بدنه مقاوم و ضد ضربه
  • دارا بودن قفل و کلید مخفی
  • دارا بودن چندین طبقه
  • قفل اثر انگشتی

  بنابراین در هنگام خرید حتما به این ویژگی‌ها توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین گاوصندوق خانگی را برای منزل خود خریداری کنید و با خیال آسوده اسناد، مدارک، پول و اشیای با ارزش خود را در آن قرار دهید. بهترین مدل گاوصندوق خانگی به لحاظ تامین بالاترین سطح ایمنی، گاوصندوق الکترونیکی است که دارای قفل اثر انگشتی است؛ یعنی قفل آن تنها با اسکن اثر انگشت باز می‌شود و بدین ترتیب هیچ سارقی قادر به باز کردن قفل آن نخواهد بود.

  معرفی بهترین برند گاوصندوق خانگی

  علاوه بر توجه به ویژگی‌های کاربردی که در بخش قبلی به آنها اشاره کردیم، توجه به برند تولیدکننده گاوصندوق خانگی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا نحوه تولید و کیفیت محصولات برندها با یکدیگر تفاوت دارد. از این رو برای آنکه دغدغه‌ای بابت مرغوبیت و کیفیت بالای گاوصندوق خانگی خود نداشته باشید باید محصول موردنظر خود را از برندهای معتبر خریداری کنید. در میان برندهای خارجی تولیدکننده گاوصندوق خانگی دو برند «تراست سیف – Trust Safe» و «سیزا – Cisa» به عنوان بهترین برندهای گاوصندوق خانگی غیر ایرانی شناخته می‌شوند. در برندهای داخلی نیز دو برند «گنجینه» و «کاوه» بهترین مارک گاوصندوق خانگی ایرانی هستند که انواع مختلف گاوصندوق خانگی را با بالاترین کیفیت تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

  بهترین برند گاوصندوق خانگی

  جمع بندی

  انتخاب بهترین گاوصندوق خانگی در میان مدل‌های مختلف و متنوع گاوصندوق‌های موجود در بازار کمی دشوار و چالش برانگیز است. گاوصندوق خانگی در درجه اول باید از امنیت بالایی برخوردار باشد تا بتواند از اموال و اشیای مهم شما محافظت کند. ویژگی‌های دیگری همچون نسوز بودن، قابلیت جابجایی، پیچ شدن به دیوار و غیره نیز از دیگر قابلیت‌های یک گاوصندوق خانگی خوب هستند که در هنگام خرید باید به آنها توجه داشته باشید. اما به طور کلی گاوصندوق الکترونیکی در حال حاضر به عنوان جدیدترین و بهترین مدل گاوصندوق خانگی شناخته می‌شود که تمامی ویژگی‌های یک گاوصندوق خوب را دارا است و توقعات شما از یک گاوصندوق خانگی را برآورده می‌سازد.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری نایس N300 صندلی نظری نایس N300
  5,500,000 3%
  5,335,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون P430WR صندلی نظری مون P430WR
  2,200,000 3%
  2,134,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون N433WR صندلی نظری مون N433WR
  1,800,000 3%
  1,746,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون P430 صندلی نظری مون P430
  1,700,000 3%
  1,649,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری مون N433 صندلی نظری مون N433
  1,300,000 3%
  1,261,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری دیاموند N101 صندلی نظری دیاموند N101
  3,800,000 3%
  3,686,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری برتویا 2 N103 صندلی نظری برتویا 2 N103
  3,700,000 3%
  3,589,000 تومان
  افزودن به علاقه مندی ها
  صندلی نظری برتویا N102 صندلی نظری برتویا N102
  3,000,000 3%
  2,910,000 تومان

  مقالات مرتبط